Viber ju lejon të fshni mesazhet nga telefoni i marrësit

Autori:Avdyl Pajaziti

Me siguri ju mund të ju ketë ndodhur të dërgoni një mesazh tek personi i gabuar.

Mirepo viber me nje vecori te re tani Viber do t’ju lejojë tani të fshini mesazhet edhe pasi i keni dërguar, nuk ka rëndësi nëse marrësi e ka lexuar apo jo mesazhin.

Nuk ka një kohë të përcaktuar për këtë, kështu do të keni mundësi nëse të fshini edhe një mesazh që e keni dërguar një javë më parë.

Kjo veçori është shumë e rëndësishme në rastet kur shpërndajmë gabimisht informacione personale nga telefoni. Ju tani mund të fshini në distancë mesazhin nga telefoni i marrësit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/viber-ju-lejon-te-fshni-mesazhet-nga-telefoni-i-marresit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala