Vetura pa shofer e Google (VIDEO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Versioni i fundit i veturës së Google pa shofer , do të bëjë debutimin e saj në rrugët publike këtë verë në Kaliforni. Vetura e vogël dy ulëse nuk ka pedale të gazit, mirëpo ka një timon që largohet. Misioni gjigant teknologjik është që veturat pa shofer të jenë në dispozicion 5 vitet e ardhshme.

Kjo veturë posedon airbag dhe tiparet e tjera të sigurisë që parashihen sipas ligjit, në mënyrë që të mund të shkojë 40 km në orë. Është veturë elektrike dhe ka nevojë të karikohet pas 128 km.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetura-pa-shofer-e-google-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala