Vetëvendosje paralajmëron edhe sot tensionim të situatës

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas protestës së dhunshme që ndodhi mbrëmë me kërkesë lirimin e deputetit dhe aktivistit Albin Kurti, Lëvizja Vetëvendosje, edhe sot ka paralajmëruar për tensionim të situatës.

Ata kërkojnë lirimin e menjëhershëm të aktivistëve të tjerë të arrestuar mbrëmë.

“Policia po vazhdon t’i mbajë të arrestuar aktivistët dhe qytetarët, në mesin e të cilëve janë edhe Ylli Hoxha, Uran Hasani dhe Premton Ibërdemaj. Vazhdimi i mbajtjes së tyre në arrest, e tensionon situatën. Ne kërkojmë lirimin e menjëhershëm të tyre!”, thuhet një njoftim për media të Lëvizjes Vetëvnedosje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetevendosje-paralajmeron-edhe-sot-tensionim-te-situates/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala