Vetëvendosje: Ne e gjuajtëm me vezë Isa Mustafën në Podujevë

Autori:Avdyl Pajaziti

Lëvizja Vetëvendosje e ka pranuar se aktivistët e tyre e kanë gjuajtur me vezë kryeministrin Isa Mustafa në Podujevë.

“Policia ka arrestuar dhunshëm dy aktivistë të Lëvizjes”, thuhet në komunikatën e Vetëvendosjes.

“Isa Mustafa po e mbron me çdo kusht ‘Zajednicën’ e tij. Edhe kur zyrtarët e Serbisë, me të cilët ai ka bërë marrëveshje, e quajnë vendin tonë ISIS dhe e pengojnë në çdo nismë ndërkombëtare. Isa Mustafa vazhdon të jetë i përbetuar ndaj ‘Zajednicës’”, shkruan Vetëvendosje.

“Ne nuk do të lejojmë funksionimin normal të qeverisë së tij, pa u tërhequr marrëveshjet me Serbinë”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetevendosje-ne-e-gjuajtem-me-veze-isa-mustafen-ne-podujeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala