Vetëvendosje e qumështarët protestojnë të hënën

Autori:Avdyl Pajaziti

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se gjatë ditës së hënë do të protestojë bashkë me shoqatat e qumështarëve.

Salih Salihu nga radhët e partisë opozitare Vetëvendosje gjatë seancës së Kuvendit ka thënë se gjatë ditës së hënë do të jenë të pranishëm para oborrit të Kuvendit bashkë me qumështarët.

“VV gjatë dites së hënë do të jetë me qumeshtarët para dyerve te Kuvendit”, ka thënë ai.

Ndërkaq kërkesat e shoqatës së qumështarëve janë që të futet në treg qumështi vendor, të largohen vajrat bimore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetevendosje-e-qumeshtaret-protestojne-te-henen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala