Veteranët presin nëpër shi tek qeveria

Autori:Gazeta Fjala

Për të katërten ditë me radhe  një numër i veteranëve luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i janë drejtuar objektit të Qeverisë së Kosovës për të aplikuar për t’u bërë përfitues të pensionit.

Deri më tani janë lëshuar 3.800 vërtetime. Kurse, Udhëheqësi i Zyrës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së Faik Fazliu ka bërë me dije se  do të fillojë lëshimi i vërtetimeve edhe në degët e OVLUÇK-së në Deçan, Skenderaj, Gjilan dhe Burim./Tribuna

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veteranet-presin-neper-shi-tek-qeveria/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala