Veteranët i thanë “JO” Gjykatës Speciale (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka përfunduar e qetë protesta e Organizatës se veteranëve  të luftës, pas konfirmimit se seanca e Kuvendit është shtyrë. Në mbështetje të veteranëve dolën edhe disa nga deputetët e Kuvendit.

Protesta fillimisht ka nisur me ardhjen e protestuesve, të cilët mbanin në dorë pankarta me fotografinë e Komandantit të Shtabit të përgjithshëm të UÇK-së Sylejman Selimit.

Kërkesa e tyre ishte që deputetët të mos votojnë formimin e Gjykatës Speciale.

11328789_907988052598488_2106832819_n

11262294_907988089265151_973304086_n

11355596_907988009265159_332098437_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veteranet-i-thane-jo-gjykates-speciale-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala