Veteranët i hyjnë në oborr Isa Mustafës (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Protestuesit veteranë kanë hyrë me forcë brenda rrethojave të objektit të Qeverisë së Kosovës. Ata e kanë thyer kordonin policorë dhe po kërkojnë nga qeveritarët që të dalin e të bisedoj me ta. Protesta e veteranëve kaa nisur qysh në fillim me tensione, ashtu siç ishte paralajmëruar.  Protesta është tensionuar nga fillimi për shkak se veteranët kanë provuar afrimin e rrethojave të ndërtesës së Qeverisë. Ata janë penguar nga policia, e cila kishte rrethuar objektin.

Ata i kanë bërë thirrje qeverisë për publikimin e listave të plota dhe permisimin e tyre, dhe po ashtu po kërkojnë nga institucionet të mos përkrahin themelimin e gjykatës speciale.

vete veter veteran

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veteranet-hyjne-ne-qeveri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala