Veteranët hyjnë me forcë në oborrin e Qeverisë

Autori:Zekirja Shabani

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë thyer rrethojat dhe janë futur në oborrin e Qevrisë së Kosovës. Ata po kërkojnë nga Agim Ceku,  kryetar i Komisionit qeveritar për njohjen e statusit të Veteranëve, që të dal para tyre dhe të tregoj arsyet e vonesave të publikimit të listave përfundimtare.

Protestuesit nuk po i binden organizatorit të protesës  Xhevdet Qeriqi, i cili po bën thirrje që protesta të përfundoj.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veteranet-hyjne-me-force-ne-oborrin-e-qeverise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala