Vetëplagoset një gjuetar në Prizren

Autori:Gazeta Fjala

Në orët e pasdites, policia në Prizren ka pranuar një informatë e cila bënte me dije se një qytetar ishte sjell për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal për shkak të plagës së shkaktuar nga arma e zjarrit.

Hazir Berisha, nga zyra për informim e Policisë së Kosovës në rajonin e Prizrenit, ka thënë se hetuesit policorë, pasi kanë shkuar në spital, janë informuar nga mjekët për lëndimin dhe për gjendjen shëndetësore të personit të plagosur i cili në ato momente ndodhej në sallën operative.

“Një dëshmitar i rastit e ka njoftuar policinë për rrethanat e rastit. Sipas tij, i dyshuari me disa të tjerë kanë dalë për gjah në malet e Kabashit dhe në rrethana ende të pasqaruara është vetplagosur në bark me pushkë gjahu”, ka thënë Berisha, raporton Koha.net.

Policia ka kryer hetime dhe e ka sekuestruar një pushkë gjahu italiane me katër gëzhoja.

Është informuar prokurori i shtetit i cili ka sugjeruar që rasti të trajtohet si shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe të procedohet me procedurë të rregullt.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veteplagoset-nje-gjuetar-ne-prizren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala