Vetëm Bibla dhe Kur’ani shiten më shumë se …

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Në vitin 1955, lindi edhe numri i parë i “Guinness World Records” me 198 faqe  me rekorde – me një kapak ngjyrë të gjelbër, i zbukuruar me një harpë irlandeze. Qysh prej asaj kohe, libri “Guinness” ka thyer rekorde edhe në shitje me shpejtësi. Më shumë se 130 milionë ekzemplarë janë shitur – në më shumë se 25 gjuhë. Me këtë raport, ky libër renditet në vendin e tretë të librave më të shitur në botë, pas Biblës dhe Kur’anit.

Në 60-vjetorin e krijimit të librit të madh të rekordeve, “Guinness” përshëndet vetë. Libri “Happy Birthday Guinness World Records” shfaq disa nga rekordet më të famshme të gjashtë dekadave, të marra së bashku. Natyrisht,edhe “Professor Splash” do të jetë aty domosdo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetem-bibla-dhe-kurani-shiten-me-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala