Vetëdorëzohen në polici akterët e vrasjes së trefishtë në Prizren

Autori:Avdyl Pajaziti

​Para pak minutave në stacionin policor të Prishtinës janë dorëzuar Ejup Shamullari dhe djali i tij të cilët kryen vrasjen e trefishtë në qytetin e Prizrenit gjatë javës së kaluar.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se djali i Ejupit gjatë ditës së sotme vullnetarisht i është dorëzuar Policisë së Kosovës, duke iu nënshtruar procedurave të hetimit nga policia.

Ndërkaq vetëm dy ditë pasi që kishte ndodhur vrasja, është dorëzuar në polici njëri prej të dyshuarve si autor i ngjarjes.

Shemallari ka dorëzuar edhe një pistoletë, duke deklaruar se ajo ishte arma e krimit. Kështu ai ka pranuar krimin i vetëm, duke shfajësuar djalin e tij, sipas të cilit, vetëm e ka shoqëruar, por nuk ka qëlluar./Indkesonline/

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/vetedorezohen-ne-polici-akteret-e-vrasjes-se-trefishte-ne-prizren-86680/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vetedorezohen-ne-polici-akteret-e-vrasjes-se-trefishte-ne-prizren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala