Veseli takon parlamentarët nga Shqipëria

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka zhvilluar një takim me Delegacion parlamentar nga Shqipëria, që mbulon çështjet e Edukimit dhe ato të informimit publik në Kuvendin e Shqipërisë.

Ky është postimi i plotë i Veselit në Facebook:

Në shumë raste vizita të tilla nuk e kanë vëmendjen e duhur të mediave të cilat rëndom vrapojnë pas krerëve institucional, por në fakt puna e vërtetë bëhet në nivel të këtyre vizitave, të cilat adresojnë për zgjidhje çështjet konkrete.

Është koha e fundit që raportet Kosovë-Shqipëri të lënë pas retorikën e përgjithshme të dashurisë vëllazërore dhe të zhvillohen si raporte të bashkëpunimit dhe bashkëveprimit konkret në të gjitha fushat. Padyshim edukimi është një ndër prioritetet kryesore në këtë drejtim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-takon-parlamentaret-nga-shqiperia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala