Veseli: Rruga drejt Evropës varet nga puna jonë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka filluar seanca solemne ku do Komisionari i Bashkimit Evropian për Politikë Evropian të Fqinjësisë dhe Negociata për Zgjerim, Johannes Hahn do të ju drejtohet deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Hapjen e seancës e bëri kryeparlamentari Kadri Veseli i cili theksoi se duhet punuar së më shumë për rrugën drejt Evropës.

“E kemi të qartësuar rrugën e integrimit. Ne duhet të ecim me shpejtësi drejt rrugës Evropiane e kjo varet nga puna jonë. Besojmë se edhe vizita juaj dhe fjalimi i juaj janë dëshmi e qasjes së re të BE-së ndaj Kosovës”, ka thënë Veseli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-rruga-drejt-evropes-varet-nga-puna-jone/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala