Veseli: Presidenti i Austrisë nuk e kishte lexuar mesazhin e Vetëvendosjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Pankartat e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, gjatë fjalimit të presidentit të Austrisë, Hinez Fischer, ku shkruanin “Kujdes shpinën zotëri president, prapa jush janë ulur gënjeshtarë të korruptuar”, dhe “ndalë hemogjeninë serbë ndaj Kosovës”, duket se nuk janë vërejtur nga presidenti.

Te paktën kështu ka thënë Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, cili ka treguar se Fischer e kishte pyetur se çfarë shkruante pasi nuk e ka lexuar.

Këtë Vesli e bëri të ditur para medieve pas takimit të Kryesisë së Kuvenndit,

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-presidenti-i-austrise-nuk-e-kishte-lexuar-mesazhin-e-vetevendosjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala