Veseli nderon Pajazitin

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë nderim para shtatores së komandantit Zahir Pajaziti. I pari i Kuvendit me këtë rast ka thënë se dëshmorët e kombit me sakrificën e tyre kanë lanë detyrim për përkujdesje të vazhdueshme.

Ky është postimi i plotë i Veselit:

Në shënimin e Ditës së Dëshmorëve të Kombit, bëra nderim dhe vura buçetë me lule pranë shtatores së Komandantit Zahir Pajaziti.

Dëshmorët e kombit me sakrificën e tyre na lanë detyrimin e përhershëm që të kujdesemi dhe ta jetësojmë lirinë dhe të ardhmen me dinjitet për të gjithë qytetarët në vendin tonë.

Lavdi jetës dhe veprës së Dëshmorëve të kombit!

10641260_444441235731088_5550749716753946289_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-nderon-pajazitin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala