Veseli: Mos e derdhni qumështin në rrugë, silleni në Kuvend

Autori:Avdyl Pajaziti

Në fjalën e saj, kur deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi po fliste për problemet me të cilat po përballen qumshtarët e Kosovës, i është kundërpërgjigjur kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili i tha se qumshtarët më mirë ta sjellin qumështin te deputetët në Kuvend e mos ta derdhin në rrugë.

“Me zemër bashkëndjej me qumështarët për problemet e tyre”, ishin fjalët e Kadaj-Bujupit.

“Mos e derdhni qumështin në rrugë, por sjellne në Kuvend te deputetët”, ia kthehu Veseli./

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-mos-e-derdhni-qumeshtin-ne-rruge-silleni-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala