Veseli: Martirët e Mejes, janë shenjë e sakrificës së popullit për liri

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë homazhe të hënën në Lëndinën e pikëllimit në Meje. Veseli me këtë rast ka thënë se martirët e Mejes, janë shenjë e sakrificës së popullit për liri dhe obligim për angazhim maksimal që të punohët për të tashmen dhe të ardhmen.

Ky është postimi i plotë i Veselit në Facebook:

Në këtë ditë të rëndë, Ditën e të pagjeturve, në Lëndinën e pikëllimit në Meje, bëra homazhe dhe vendosa kurorë me lule në shenjë nderimi për martirët e lirisë së kësaj ane.

Martirët e Mejes, janë shenjë e sakrificës së popullit për liri dhe obligim për angazhim maksimal që të punojmë për të tashmen dhe të ardhmen sa më të mirë të qytetarëve të vendit tonë pa dallim.

I përjetshëm do të jetë kujtimi për të gjithë të rënët për lirinë e Kosovës!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-martiret-e-mejes-jane-shenje-e-sakrifices-se-popullit-per-liri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala