Veseli: Ka përfunduar bllokimi i Kosovës më 1999

Autori:Gazeta Fjala

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se janë 90 deputetë që po kërkojnë vazhdimin e seancës, ndërsa sipas tij, janë një pjesë e vogël e deputetëve që ta bllokojnë seancën.

Ai ka thënë se më 1999 ka përfunduar koha kur është bllokuar Kosova.

“Janë 90 deputetë që dëshirojnë ta filloj seanca. Askush dhe asnjëherë nuk do të mund as me filikaça e as me një mjet me blloku punën e Kuvendit i ka ra më vulë më 1999 edhe kjo nuk do të vazhdon. Është një pauzë gjysmë orë, më pas vazhdon seanca”, ka thënë Veseli, raporton Indeksonline.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-ka-perfunduar-bllokimi-i-kosoves-me-1999/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala