Veseli: Jemi të gjithë me popullin francez

Autori:Gazeta Fjala

Pas ngjarjeve të mbrëmshme në Paris, ka reaguar edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli i cili ka thënë se aktet terroriste kanë qenë qyqare duke cenuar jetët e pafajshme.

“ Sot jemi të gjithë me Republikën e Francës dhe popullin francez. Aktet e djeshme terroriste në Paris, ishin akte qyqare që cenojnë jetën e pafajshme të qytetarëve të lirë.

Goditjen ndaj Parisit, zemrës së lirisë dhe demokracisë, e përjetojmë si goditje edhe ndaj vlerave tona” ka shkruar Veseli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-jemi-te-gjithe-me-popullin-francez/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala