Veseli: Historia e konflikteve ka përfunduar

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendi të Kosovës, Kadri Veseli, pasi ka përshëndetur gratë deputete nga parlamenti i Serbisë ka thënë se dialogu politik duhet që të kalojë në dialog qytetar dhe kulturor.

Veseli këto komente i bëri në shfaqjen e dokumentarit “Follow us”. Dokumentari “Follow us”, që paraqet punën e grave të të dyja shteteve dhe problemet më të cilat përballen ato.

Kryetari i Kuvendit tha se historia e konflikteve ka përfunduar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-historia-e-konflikteve-ka-perfunduar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala