Veseli: Histori e vështirë e përpjekjeve të Kosovës për demokraci

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryekuvendari Kadri Veseli ka thënë sot se historia e përpjekjeve të Kosovës për demokraci është e gjatë dhe e vështirë.

Ai këto komente i bëri me rastin e shënimit në Kosovë të Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë me moton “Institucione të hapura – pjesëmarrje qytetare”, njofton Klan Kosova.

“Kemi krijuar institucione dhe kushtetutë me standarde të larta por po mundohemi që të bëjmë standarde të Bashkimit Evropian”.

”Megjithatë kemi shumë për të bërë”, ka theksuar më tej Veseli.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-histori-e-veshtire-e-perpjekjeve-te-kosoves-per-demokraci/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala