Veseli: Fuqinë e vullnetit mund ta kuptoni vetem në Krushë të Madhe

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë të premten se kush dëshiron të kuptojë fuqinë e vullnetit përball dhimbjes së thellë që përjetuan familjet tona gjatë Luftës, ringjalljen e fillimin e jetës së re në Kosovë, duhet të vizitojë Krushën e Madhe të Rahovecit.

Lexoni të plotë postimin e tij në Facebook:

Kush dëshiron të kuptojë fuqinë e vullnetit përball dhimbjes së thellë që përjetuan familjet tona gjatë Luftës, ringjalljen e fillimin e jetës së re në Kosovë, duhet të vizitojë Krushën e Madhe të Rahovecit dhe të takohet me Fahrije Hotin, kryetare e Kooperativës bujqësore të Grave, “Krusha”.

Kjo ndërmarrje merret me konservimin e prodhimeve bujqësore, specave dhe ajvarit.

Fahrija dhe bashkëpunëtoret e saj janë heroinat e vërteta të ri ngritjes së Kosovës. Dhimbjen e tyre të madhe për humbjen e më të dashurve të tyre ato e kanë kthyer në një vullnet të jashtëzakonshëm për punë, duke arritur rezultate mbresëlënëse.

Një Kosovë ku liria sjell zhvillim e mirëqenie është nderimi më i madh për të rënët tanë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-fuqine-e-vullnetit-mund-ta-kuptoni-vetem-ne-krushe-te-madhe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala