Veseli: “faleminderit për përrallat z. Kurti”

Autori:Avdyl Pajaziti

Albin Kurti i është kundërpërgjigjur Kadri Veselit dhe Adem Grabovcit të cilët e quajtën fjalimin e më hershëm të Kurtit në Kuvend poezi dhe përralla.

Kurti theksoi se fjalimi i tij i ka nervozuar Grabovcin dhe Veselin andaj mu drejtuan me fjalët e tyre që janë të ngjashme si në aferën “Pronto” ku kanë qenë të përfshirë këta të dy.

“Cinizmi i Veselit është dashakeq ai e quajti fjalimin tim poezi, unë nuk jam i zoti për poezi”, ka thënë Kurti.

Ndërkaq prapë në fund Kadri Veseli i është përgjigjur me fjalët “faleminderit për përrallat z. Kurti”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-faleminderit-per-perrallat-z-kurti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala