Veseli: “Drenica”: Ngjarje e rëndë që i ka ndodhur Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovë  Kadri Veseli, e ka përshkruar si një ngjarë të rënd, atë që i ka ndodhur Kosovës. Për rastin “Drenica” duke u bazuar në  vendimin e djeshëm të Gjykatës Themelore në Mitrovicë për dënimin e ish krerëve të lartë të UÇK-së.

“Është ngjarje e rëndë që i ka ndodhur Kosovës”, ka thënë kreu i Kuvendit, e ish shefi i SHIK-ut, Kadri Veseli, në fillim të seancës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-drenica-ngjarje-e-rende-qe-i-ka-ndodhur-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala