Veseli: 12 Qershori, ditë sublime për popullin e Kosovës (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në kuadër të shënimit të Ditës së paqes, Kuvendi i Republikës së Kosovës po mban seancë festive, por pa praninë e opozitës. Seanca po vazhdon me ekzekutimin e veprave muzikore të kompozitorëve të njohur kombëtarë dhe botërorë nga Filarmonia e Kosovës.

Opozita ka bojkotuar seancën me arsyetimin se në të do të flas vetëm Kadri Veseli. Ky i fundit tha vetëm dy fjalë.

“12 qershori është ditë sublime për popullin e Kosovës dhe këto vlerë sublime më së miri flet arti”, tha ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veseli-12-qershori-dite-sublime-per-popullin-e-kosoves-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala