Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Specialen (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata Kushtetuese e Kosovës nuk e ka pranuar kërkesën e opozitës lidhur me procedurën e ndryshimeve kushtetuese për themelimin e Gjykatës Speciale.

Vendimi i saj është bërë publik sot nga gjykata Kushtetuese.

Partitë opozitare përmes kërkesës së dërguar në kushtetuese gjatë muajit gusht kishin pretenduar se Qeveria përmes deputetëve kishte bërë ndryshimet kushtetuese në mënyrë jo të rregullt./ Gazeta Fjala

Lexoni vendimin e plotë këtu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vendimi-i-gjykates-kushtetuese-per-specialen-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala