Vendim: Caktohet afati i provimeve për nëntor, s’vlen për kusht as për bursë

Autori:Avdyl Pajaziti

Rektorati ka derguar vendimin nepër fakultete për të nisur përgatitjet për afatin e provimeve për muajin nentor.

Aty, specifikohet se studentet mund të paraqesin vetëm një provim, i cili s’iu kryen pune për zenien e kushtit dhe as për fitimin e burses raporton Arbresh.info .

Provimet do të mbahen në javen e fundit te ketij muaji. Pastaj zevendesimi i orev të humbura do te ndodh në fund të ketij semesetri, perkatesisht pas dates 15 janar./Arbresh.info

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vendim-caktohet-afati-i-provimeve-per-nentor-svlen-per-kusht-as-per-burse/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala