Vendi më i pastër në botë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Island, ishulli më i pastër në botë, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në shtetin e Michigan.

Në këtë vend makinat janë të ndaluara me ligj që nga viti 1898, ku dhe turistët ecin qetësisht në rrugë, pasi qyteti është shumë paqësor dhe komod.

Masat e ndalimit të automjeteve datojnë që nga viti 1870, për të ruajtur disa thesare natyrale, pasi 80% e territorit është shpallur pasuri publike.

2961

island-essentials-no7-680x390

mackinac-carriage-by-planetwaredotcom

Mackinac-Island-House

mackinac-lighthouse-680x390

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vendi-me-i-paster-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala