Vëllau i Mirsad Ndrecaj: “Xhezair Shaqiri – Hoxha, person shumë i dyshimtë!” [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Vëllai i komandantit të ndjerë të UÇK-së, Mirsadit Ndrecaj – NATO, në një intervistë për emisionin “Pa Rrotlla” prezanton dëshmi skandaloze ku ish-komandantin e UÇK-së, Xhezair Shaqirin – Hoxhën nga Tanusha, e quan person të dyshimtë dhe nuk i beson aspak, raporton Zhurnal.

Ylber Ndrecaj dyshimin e parë e mbështet në variantin se si është e mundur që Komandant Hoxha, para Policisë takohet me Sulejmanin Osmanin i njohur si “Sula”, nga fshati Brezë, i cili si në filma i iku shtetrrethimit policor.

Në dyshimin e dytë Ndrecaj thotë se “Sula” gënjeu kur tha se vëllai im është i plagosur në këmbën e majtë.

“Ne para se ta varrosim e pamë se nuk ka asnjë plagë në këmbë domethënë ai gënjeu”, thotë Ylberi.

Dyshimi i tretë është se mu ky person me emrin Sulejman, gjatë luftës së vitit 2001 ka qenë i burgosur më shumë se tre muaj nga kushëriri i tij, Maliq Ndrecaj, për shkak të dyshimeve të caktuara ndaj tij.

Për më shumë, shikojeni intervistën e realizuar nga Milaim Zeka.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vellau-i-mirsad-ndrecaj-xhezair-shaqiri-hoxha-person-shume-i-dyshimte-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala