Veglat për trajtimin e nënave shtatëzëna, në toalet (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në një klinik private të Kosovës trajtimi i pacientëve bëhet me mjete që qëndrojnë nëpër tualete.

Indeksonline ka siguruar disa fotografi në një ordinancë private gjinekologjike në kryeqytet ku mjetet që shërbejnë për trajtimin e femrave gjatë lindjes janë lënë në tualet, aty ku shihen mjete për gra shtatzëna.

Guaska e tualetit është vetëm pak centimetra larg këtyre mjeteve, në vend se të ishin në një vend më të sigurt dhe të dezinfektoheshin.

Nuk është hera e parë që në Kosovë ndodhin kësi parregullsi dhe trajtimi i pacientëve iu ngjan me trajtimin e kafshëve./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/veglat-per-trajtimin-e-nenave-shtatezena-ne-toalet-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala