Vdesin 3 prej të plagosurve në Paris

Autori:Avdyl Pajaziti

Spitalet e Asistencës Publike në Paris deklaruan dje se 80 të plagosur ishin në rrezik për jetën. 24 orë pas sulmit, 3 prej tyre kanë ndërruar jetë, 35 kanë në dalë nga reparti i reanimacionit, ndërsa 42 të tjerë mbeten nën kujdesin intensiv të mjekëve për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore.

Në total, spitali i Parisit ka pranuar mbrëmjen e së premtes 415 persona, nga të cilët 218 janë larguar nga ambientet e tij

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vdesin-3-prej-te-plagosurve-ne-paris/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala