Vdes një këmbësor në Prizren

Autori:Avdyl Pajaziti

Një këmbësor i moshës 56 vjeçare e ka humbur jetën gjatë një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:10 minuta në rrugën “Ismail Kryeziu” në Arbanë të Prizrenit.

Sipas policisë , deri tek aksidenti ka ardhur pasiqë shoferi i veturës “Volksvagen Polo” nuk e ka përshtatur shpejtësinë e lëvizjes së automjetit me kushtet dhe rrethanat në rrugë ose nga pa kujdesia e ka goditur me pjesën ballore të veturës një këmbësor i cili në momentet kritike po e kalonte rrugën.

Viktima nga një shofer i çastit është dërguar në Urgjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor e më pas është transportuar në QKUK në Prishtinë mirëpo më vonë është konfirmuar vdekja.

Me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi, transmeton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vdes-nje-kembesor-ne-prizren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala