Vdes kosovari në Zvicër, bie nga skelja

Autori:Zekirja Shabani

Një shqiptarë nga Kosova ka humbur jetën në një kantier ndërtimi në Lucern të Zvicrës. Mediat zvicerane bëjnë të ditur se 31 vjeçari pas rrëzimit disa metra nga skelja, mori lëndime të rënda trupore dhe përkundër intervenimit të shpejtë të policisë dhe ambulancës, gjithçka ishte e kotë.

Ai ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes pa arritur te dërgohet ne spital.

Prokuroria Shtetërore e Lucernit ka nisur hetimet për aksidentin tragjik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vdes-kosovari-ne-zvicer-bie-nga-skelja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala