Vdes ish deputeti Zylfi Merxha

Autori:Avdyl Pajaziti

Në moshën 82 vjeçare ka vdekur ish deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i partisë rome PREBK Haxhi Hafiz Zylfi Merxha.

Merxha ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës veç në tri legjislatura.

Ai ishte edhe njëri nga nënshkruesit e deklaratës së pavarësisë së Kosovës. Varrimi i tij do të bëhet nesër në ora 13 në Prizren .

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vdes-ish-deputeti-zylfi-merxha/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala