Vdes edhe punëtori i pestë në Kazakistan

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka ndërruar jetë, Hajrush Hoti, personi i pestë i cili ishte lënduar para tri ditësh në vendin e punës  në Kazakakistan.

Lajmin për Klan Kosovën, e ka konfirmuar Selim Pacolli, familjarë i pronarëve të kompanisë Mabetex, kompani kjo në të cilin punonte viktima.

“Viktima është Hajrush Hoti, dhe ai ka ndërruar jetë sot në orën10 sipas kohën tonë”, ka thënë Pacolli për Klan Kosovën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vdes-edhe-punetori-i-peste-ne-kazakistan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala