Vazhdon të shtrenjtohet nafta

Autori:Avdyl Pajaziti

Ashtu siç nisi të bije edhe po ngritet. Çmimi i derivateve të naftës tanimë ka marrë hovin e shtrenjtimit. Nëpër pikat shitëse të pompave të derivateve, çmimi i arit të zi gjatë ditës së sotshme është rritur.

Në disa pika që ka parë Gazeta Fjala nafta është duke u shitur me 1 euro e 5 centë, derisa benzina ka shkuar në 1 euro e 6 centë.

Kosovarët deri para disa jave naftën dhe benzinen kanë mundur ta blejën me 97 cent. Kjo pasi cmimet e derivateve në Kosovës patën shënuar rënje si rezultat ndyshimt të çmimeve në berzen botërore.

Ndryshe, çmimete e derivateve në Kosovë janë më të lartat në rajon./GazetaFjala/.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-te-shtrenjtohet-nafta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala