Vazhdon propozimi i njerëzve të politikës në bordet publike

Autori:Gazeta Fjala

Edhe pse raporti i progresit i publikuar ditën e hënë, kritikon institucionet e vendit për politizim të bordeve nëpër ndërmarrjet publike, qeveria vazhdon me avazin e vjetër.

Në mbledhjen e mbajtur gjatë së enjëtes qeveria ka propozuar përsëri emra të politikës për bordin e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Ekzekutiv i ka propozuar për kuvendin e Kosovës këta emra Qemajl Mustafa Ish- kryetari i Gjilanit, që vjen nga PDK-ja, Arsim Janoven, që vjen nga LDK-ja, si dhe Besim Sejfijaj, nga LDK-ja transmeton Gazeta Fjala.

Gjatë kësaj mbledhje qeveria propozoi edhe dy emra për bordin e Organit Shqyrtues të Prokurimit, Agim Shala e Vjollca Shala-Kurtishaj. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-propozimi-i-njerezve-te-politikes-ne-bordet-publike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala