Vazhdon paraburgimi për Ylli Hoxhën dhe të tjerët

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj të dyshuarve Premton Iberdemaj, Yll Hoxha, Uran Hasani, Arbër Kaqorraj dhe Armend Loshaj.

Kjo gjykatë përmes komunikatës për media ka njoftuar se është refuzuar si e pabazuar ankesat e mbrojtësve të pandehurve, kundër aktvendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë për paraburgim prej 30 ditësh, transmeton Gazeta Fjala.

Personat në fjalë dyshohen nga ana e prokurorisë, se në bashkëkryerje, kanë kryer veprën penale  “Pjesëmarrje në turmë që kryen veprën penale dhe huliganizëm”./ Gazeta fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-paraburgimi-per-ylli-hoxhen-dhe-te-tjeret/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala