Vazhdon paraburgimi për prokuroren Vahide Badivuku

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën prej dy muajsh paraburgim, ndaj prokurores Vahide Badivuku.

Kolegji prej tre gjyqtarësh i kësaj gjykate, e ka  refuzuar si të pa bazuara ankesën e  avokates mbrojtëse, duke vërtetuar aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, të datës 22.09.2015 transmeton Gazeta Fjala.

“Sipas vlerësimit të kësaj gjykate, pretendimet e bëra në ankesë nuk qëndrojnë, ngase bazuar në shkresat e lëndës nuk kanë pushuar shkaqet dhe arsyet ligjore për caktimin dhe vazhdimin e masës se paraburgimit, ashtu siç parashihen në nenin 187 të Kodit të Procedurës Penale, thuhet në komunikatën e Gjykatës së Apelit.

Prokurorja e Departamentit të Krimeve të Rënda, në Prokurorinë Themelore të Mitrovicës Vahide Badivuku, dyshohet nga ana e prokurorisë, se ka kryer veprat penale si ” Marrje e ryshfetit” dhe “Keqpërdorim i pozitës zyrtare”./ Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-paraburgimi-per-vahide-badivukut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala