Vazhdon kriza e migrantëve, përkundër motit të ftohtë

Autori:Avdyl Pajaziti

Greqia ka thënë se numri i migrantëve në ishujt e saj, pranë brigjeve të Turqisë, është konstante, pavarësisht vështirësive në rritje për migrantët, të cilët përshkojnë Ballkanin për të arritur në Evropën qendrore dhe veriore.

Organizata Ndërkombëtare për Migrim (IOM) tha të premten se numri i njerëzve që kalon përditë kufirin është rreth 5000 mijë.

Rritja vjen pavarësisht protestave të vazhdueshme në kufirin greko-maqedonas.

Qindra migrantë janë bllokuar atje, edhe përkundër përkeqësimit të motit, pasi Maqedonia ka bllokuar kalimin e atyre migrantëve që nuk vijnë nga vendet më konflikt.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-kriza-e-migranteve-perkunder-motit-te-ftohte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala