Vazhdon gjykimi ndaj Oliver Ivanoviqit

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykimi ndaj liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviqit dhe katër serbëve të tjerë të akuzuar për krime lufte ndaj popullatës shqiptare gjatë viteve 1999 – 2000 do të vazhdoj edhe sot në Gjykatën Themelore në Mitrovicë.

Nuk është e sigurt mirëpo, pritet që gjatë seancës së sotme të dëshmojë avokati dhe ish – prokurori i kësaj gjykate Gani Rexhaj.

Katër të akuzuarit e tjerë janë Dragolub Delibashiq, Ilia dhe Nebojsha Vujaçiq, si dhe Aleksandar Llazoviq.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-gjykimi-ndaj-oliver-ivanoviqit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala