Vazhdon bllokada në UP, dekanët bojkotojnë rektorin!

Autori:Avdyl Pajaziti

Kriza në Universitetin e Prishtinës nuk ka të ndalur. As vendimi i ministrit Arsim Bajrami për kthimin e rektorit Ramadan Zejnullahu nuk ka bërë punë.

Atij sot i ka dështuar mbledhja me dekanët.

Burime të Gazetës blic kanë theksuar se në mbledhjen e sotme i kanë ardhur vetëm tre dekanë.

Ndërkohë një dekanë që s’ka marrë pjesë në këtë mbledhje ka theksuar në kushte anonimiteti se arsyeja e mospjesëmarrjes ka të bëjë se ata nuk e njohin Zejnullahun si rektor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vazhdon-bllokada-ne-up-dekanet-bojkotojne-rektorin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala