Vatikani: Sulmi në Paris sulm kundër gjithë njerëzimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Vatikani ka lëshuar një deklaratë duke e quajtur dhunën në Paris “si sulm mbi të gjithë njerëzimin”.

“Ne e dënojmë në mënyrë më radikale së bashku me Papën dhe të gjithë ata që e duan paqen”, është shprehur zëdhënësi i Vatikanit, At Federico Lombardi.

Deklarata gjithashtu bënë thirrje “për një reagim vendimtar mbështetës për të ndaluar përhapjen e urrejtes vrastare në të gjitha format e saj”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vatikani-sulmi-ne-paris-sulm-kunder-gjithe-njerezimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala