Varroset babai i Mërgim Mavrajt (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, i ka dhënë lamtumirën e fundit babait të tijë Mustafës.

Babai i Mërgimit është varrosur në fshatin Saradan të komunës së Istogut të shtunën, ndersa ka ndërruar jetë një ditë më parë në Gjermani.

Në varrimin e të ndjerit kanë marrë pjesë qindra bashkëvendës dhe qytetarë të tjërë nga të gjitha trojet shqiptare. Ndër ta ishte edhe Presidenti i Federatës shqiptare të futbollit Armando Duka dhe trajneri italian Gianni De Biasi.

mergim mergim mavraj mergim ma mergimi

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/varroset-babai-i-mergim-mavrajt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala