VALA me 4G edhe në deti

Autori:Avdyl Pajaziti

Klientët e telefonisë ‘Vala’ do të kenë mundësinë që ta shfrytëzojnë rrjetin internetit 4G edhe gjatë pushimeve verore në bregdet.

Drejtori Menaxhues i PTK-së, Agron Mustafa, ka thënë se që nga dje ‘Vala’ ka filluar me vënien në funksion për dy oferta të reja që kanë filluar për internet. Që nga dita e djeshme Vala ka filluar bashkëpunimin edhe me Egel Mobile.

“Të gjithë ata që shkojnë në bregdet do ta kenë në shërbimin e tyre 4G. Do të kenë sms falas, megabajt si dhe minuta falas”, ka thënë Mustafa.

Ai ka bërë të ditur se pritet zgjerimi i rrjetit të Valas edhe me operator të tjerë. Sipas tijë Vala është në negociata me Malin e Zi për arritjen e një marrëveshjeje.

“Ideja ka qenë për këtë sezon turistike. Kemi biseda dhe vazhdojnë ofertat e zezonës së verës”, ka shtuar më tej Mustafa gjatë një konference për medie.

Më moton “Vala n’ deti. Hiç mos e nal”  qytetarët e Kosovës edhe kur ndodhen në Shqipëri ,do te kenë mundësin që të flasin më vetëm 10 cent në minutë, këtë do  ua mundëson Vala.

Kjo ofertë ka filluar nga 1 Qershori.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vala-me-4g-edhe-ne-deti/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala