Vaksina e së ardhmes (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë prej njerëzve e urrejnë gjilpërën, por Mark Prausnitz mendon se e ardhmja e vaksinimit është të shposh njerëzit me 100 gjilpëra në të njejtën kohë. Megjithatë, nuk është aq e frikshme sa tingëllon; në fakt,dizajni i Praustintz për dhënien e vaksinave është e lehtë sikur të ngjitësh një fashë në dorë.

Një copë e vogël milimetërshe, në të cilën mund të vendosen mbi 100 mikrogjilpëra, mund të aplikohet pa dhimbje për pacientët që janë të sëmurë me grip, rubeolë, apo fruth. Çdo fashë përmban një dozë të vetme të vaksinës. Për ta përdorur atë, vetëm duhet të ngjesësh në dorë sikur afishe. Gjilpërat e vogla shpojnë pa dhimbje lëkurën e pacientit, ku aty tretet. Pas 20 minutave, mund ta heqësh dhe ta hudhësh fashën, i vaksinuar i tëri.

3045781-slide-s-1-getting-vaccinated-will-soon-be-as-easy-as-putting-on-a-band-aid

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vaksina-e-se-ardhmes-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala