Vajza e Donika Kadaj – Bujupit: Mënyra se si u arrestua nëna ime ishte e tmerrshme

Autori:Avdyl Pajaziti

Vajza 15 vjeçare e deputetes së AAK-së Donika Kadaj Bujupit, Doruntina ka thënë se Policia e Kosovës në orën 08:00 të mëngjesit ka hyrë me  maskanë shtëpinë e saj dhe e ka arrestuar nënën e saj.

Ajo theksoi se mënyra se si u arrestua e ëma e saj ishte e tmerrshme.

15 vjeçarja u deklarua se në çdo mënyrë do të kërkojnë lirimin e Donika Kadaj-Bujupit.

Doruntina Bujupi, këto komente i bëri para Prokurorisë Themelore tek Pallati i Drejtësisë, njofton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vajza-e-donika-kadaj-bujupit-menyra-se-si-u-arrestua-nena-ime-ishte-e-tmerrshme/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala