Vajza 10 vjeçare lind fëmiun në shkollë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një vajzë 10-vjeçare ka lindur në shkollë, pasi ishte ankuar për dhimbje të stomakut.

Mësuesit e morën vajzën e posalindur në spital, e cila ende nuk ishte emëruar nga nëna e saj.

Nëna e vajzës ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë dhe fëmija i lindur që ishte vajzë u dorëzua në mënyrë të sigurt në spital.

Mjekët tani janë duke u kujdesur për të në spitalin e Brazilit.

Besohet se vajza shtatzënë kishte fëmijun me njerkun e saj 40 vjeçar, i cili ishte i akuzuar për përdhunim dhe posedim të paligjshëm të armëve të zjarrit.

Nëna e vajzës shtatzënë e cila është nga Brazili, tha se nuk ishte në dijeni se ajo ishte shtatzënë dhe se nuk e kishte vënë re stomakun e saj.

Vajza i kishte thënë policisë se babai i saj e kishte kërcenuar se do të vriste nënën dhe vëllain e saj nëse ajo do të zbuloi abuzimin./metro.co.uk

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/vajza-10-vjecare-lind-femiun-ne-shkolle/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala