Uzurpatorët s’ia kanë frikën Mimoza Kusarit (Foto/Video)

Autori:Zekirja Shabani

Kafiteria “Fabric Club”, në të cilën një muaj më parë intervenoj vetë kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, për ta mbyllur, i është kthyer punës.

Gazeta Fjala ka siguruar fotografi ku shihet se kafiteria është duke funksionuar normalisht edhe pas vendimit të komunës për largimin e uzurpatorëve nga pronat publike.

Në Komunën e Gjakovës konfirmojnë se kjo kafiteri ka filluar të punoj ilegalisht pasi nuk ka kontratë për shfrytëzim të pronës publike.

Merret vesh se komuna i ka ba kallëzim penal dhe pret nga organet kometente të marrin masa, pasi sipas tyre është jasht cdo norme kthimi i uzurpaatorit në këtë pronë.

Në fillim të muajit maj në një video të poostuar nga medit online shihet kur në të njëjtin lokal Kusari-Lila i ka larguar edhe disa karrika e tavolina, ani pse prezent ishin disa meshkuj./Gazeta Fjala/.

 

gjakove gjakoveee

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/uzurpatoret-sia-kane-friken-mimoza-kusarit-fotovideo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala